Віртуальна презентація «Відомі зодчі України. Частина ІІІ»

1


Архітектор завжди трохи мрійник,

але мрійник, котрий пам'ятає про реальність…

 

Олег Головчак, український архітектор

 

Архітектура на теренах України заглиблюється своїм фундаментом аж у період античності. Архітектурна традиція нашої держави пройшла довгий і звивистий шлях розвитку, який продовжується і зараз: у містах зводять нові сучасні будівлі та ревіталізують старі, даючи їм нове життя. Результат усього періоду змін можна побачити в різноманітності архітектурних стилів по всій країні. По суті, українська архітектура – це сукупність усього, що будувалось в Україні: від традиційних мазанок до постмодерністських будівель у XXI столітті.

В довоєнний період (до 24.02.22) на території нашої країни налічувалося близько 14 тисяч пам'яток архітектури. Мовчазні свідки історичних подій, втілення людського генія і багаторічної праці, вони і досі вражають своєю красою та надихають сучасних архітекторів.

Українська архітектура є унікальною і має свій особливий стиль. Протягом всього часу свого розвитку він формувався під впливом різних архітектурних течій, від романського стилю до постмодернізму та архітектури тих держав, у складі яких перебувала та розвивалася наша країна. Багато найвідоміших архітектурних пам'яток України були спроєктовані іноземними майстрами, втім, цим зразковим архітектурним об'єктам нічим не поступаються ті, які були побудовані завдяки талантам українських архітекторів.

У День архітектури України, який щорічно відзначають 1 липня,  продовжуємо розповідати про життя та творчий шлях видатних українських зодчих. В третій частині циклу «Видатні зодчі України» мова піде про Василя Кричевського, Івана Левинського, Юліана Захарієвича, Дмитра Дяченка, Сергія Тимошенка, Олександра Вербицького. Це найяскравіші представники стилю «український модерн». Тож запрошуємо переглянути віртуальну презентацію «Відомі зодчі України. Частина ІІІ» (посилання на Ч. І та Ч. ІІ).

Також на сайті бібліотеки прочитайте про творчість відомих архітекторів України Владислава Городецького, який створив славнозвісний Будинок з химерами в Києві та Григорія Артинова – творця архітектурного обличчя Вінниці.


Розміщено 01.07.2025
Вверх