Презентації бібліотеки

 

Нарбут

Георгій Нарбут – художник, графік, педагог

Презентація знайомить з українським художником, графіком, ілюстратором. Саме Георгій Нарбут став автором перших українських державних знаків, з під його руки вийшов проєкт герба Української держави. Усе, чим він займався, мало характерний український відбиток: герби, печатки, грошові банкноти, поштові марки, книжкові обкладинки та військові однострої.

подорож

«Подорож музеями Вінниччини». Частина 1


Презентація, присвячена музеям, в яких вшановується пам’ять про наших видатних земляків, які були віддані своїй справі та на весь світ прославляли Вінниччину своєю діяльністю.

БД

Презентація «Міжнародні бази даних, до яких надано доступ науковцям ВНТУ» (на 23.10.2023 р.)

 

1

 Віктор Михайлович Глушков – вчений, що випередив час

   Презентація створена до 100-річчя з дня народження В. М. Глушкова - видатного українського вченого, піонера світової комп'ютерної техніки, видатного науковця, фундатора школи вітчизняної кібернетики, основоположника інформаційних технологій в Україні, засновника і очільника унікального в світі Інституту кібернетики АН УРСР.

 зодчі

 Відомі зодчі України

   Презентація створена до Дня архітектури України і розповідає про видатних українських архітекторів, завдяки яким сучасні наші міста набули саме такого вигляду, за який ми любимо їх усім серцем (Безсмертний В. А., Добровольський А. В., Заболотний В. Г., Каракіс Й. Ю., Кобелєв О. В., Ковнір С. Д., Меленський А. І.)

1

Блез Паскаль: французький мудрець

   Презентація до 400-річчя з дня народження Б. Паскаля. Про дитинство й життєвий шлях, про частину життя, яку Паскаль присвятив вивченню фізичних властивостей рідини та про дивовижне поєднання релігійності з яскравою образністю і літературною силою його творів. 

2

Налаштовуємося на позитив з книжковою новинкою

3

17 листопада – Міжнародний день студента

   Міжнародний день студента – яскраве свято розумної, талановитої молоді, що відзначається вже декілька десятиліть поспіль усіма причетними до студентства. Хоч свято й має сумний початок, зараз цей день не є траурним, а відзначається як свято молодості, наснаги й бажання знань.

4

Зірка, яка не згасла (О. Теліга)

   Про людину-легенду О. Телігу – видатну поетесу і громадську діячку, нескореного борця за волю України, життя і смерть якої є яскравим прикладом вірності своїм переконанням, нерозривності слова та вчинку.

5

Афганістаном зранена душа…

   Презентація до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

6

Від лицаря до ченця: пошуки особистості Петра Могили

   Розповідь про життя та діяльність митрополита Петра Могили. Петро Могила – митрополит Київський, Галицький і всієї Русі, екзарх Константинопольського патріарха, визначний церковно-культурний діяч першої половини XVII століття. З ім'ям цієї людини пов'язані реформи, що визначили розвиток українського суспільства на віки вперед.

 7

 Іван Піддубний – український богатир

   Розповідь про славетного українського атлета Івана Піддубного. Чи не єдиним багатством, що дісталось у спадок Іванові, було богатирське здоров’я і прищеплені з дитинства чесноти – працелюбство, любов до рідного краю і висока моральність. Він залишив по собі легендарну славу атлета, ім’я якого стало символом незламної сили народу.

 8

 Бабин Яр. Дорога смерті…

   Бабин Яр… Всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Одна з таких найтрагічніших сторінок історії – трагедія Бабиного Яру.

 9

 Битва за Центральну Європу

   Минуло 400 років з часу битви під Хотином між військами Речі Посполитої і Османської імперії, яка стала заключним етапом Хотинської війни 1620—1621 р. Це була справедлива війна, в якій захисники вітчизни протидіяли загарбнику. Сьогодні для Польщі, Литви й України історія співіснування народів Речі Посполитої є прикладом ефективного об’єднання сил у дії для взаємного зміцнення позиції на міжнародній арені.

10

Ернест Резерфорд – дослідник таємниць атомного ядра

   Ернест Резерфорд вважається найвизначнішим фізиком-експериментатором XX сторіччя. Його відкриття розсунули обрії в пізнанні світу. Ернест поклав початок дослідженням у області ядерної фізики, адже відкриття ним атомних ядер являється основою всіх сучасних теорій будови атома. Праці Резерфорда відомі на весь світ. Тож вченого не дарма називають батьком ядерної фізики.

11

Петро Яцик – видатний український меценат

   Розповідь про особисте життя та рідкісну, блискучу кар'єру Яцика - селянського сина з України, який став на канадській землі мільйонером, але залишився в душі патріотом.

 12

 День Соборності та свободи України

   Ідея Соборності генетично закладена в українцях з давніх давен. Образ єдиної нероздільної України «від гір карпатських аж до кавказьких», став загальновизнаним національним ідеалом, на якому зійшлися всі політичні сили країни початку ХХ століття. Чому Україна святкує День Соборності саме 22 січня, про історію та перебіг тих подій розповідається в презентації.

 13

 Міжнародній енциклопедії – Вікіпедії - 20!

   До відзначення 20-річчя Вікіпедії — загальнодоступної вільної багатомовної онлайн-енциклопедії, якою опікується неприбуткова організація «Фонд Вікімедіа».

 14  

Біблія – крила душі

   Про книгу, яка увібрала в себе мудрість тисячоліть.


 15

 Українська вишиванка – генетичний код нації

   У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.

 16

 Видатні Українці, знані в Європі та світі

   У розповіді пропонується згадати про наших земляків, завдяки яким знають Україну. Тих, хто прославив українські землі своїми досягненнями, відкриттями, творами. Історія людства знає імена багатьох співвітчизників, які вплинули і продовжують впливати на її хід. Їхні імена потрібно знати і пам’ятати, що вони є представниками великої нації.

 17

 День Європи в Україні – 2020

   День Європи – свято спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту! Презентація ознайомить Вас із заходами, присвяченими країнам Європи, ЄС та євроінтеграції України, які проводилися Бібліотекою. 

 

 18

 Всесвітній день книги

   23 квітня 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.

 19

 Микола Оводов – легендарний мер-реформатор Вінниці

   До 155-річчя від дня народження відомого вінничанина Миколи Оводова, людини, що перетворила Вінницю у європейське місто.

 20

 Академічна доброчесність: мотивація, законодавча база, проекти (на допомогу дипломнику)

   Питання академічної доброчесності є дуже актуальним. Адже неприпустимою є ситуація, коли наукові роботи (від курсових до докторських) виконуються на замовлення за гроші, коли у наукових текстах перефразовують чужі думки та видаються за власні без посилання на їх справжнього автора, коли метою наукового дослідження є не нове наукове знання, а отримання вченого ступеню. 

 21

 Академічне письмо: як писати доброчесно

   Презентація розповідає про ключові аспекти написання ясного, місткого і переконливого наукового тексту.

 22

 Атомна енергетика: чи є в неї майбутнє

   На сьогоднішній день, питання атомної енергетики стоїть досить гостро. Значна частина країн світу планують відмовитися від використання ядерної енергетики через її небезпечність. Проте атомна енергетика має багато переваг, зокрема низька собівартість електроенергії. Крім того Україна залежна від електроенергії, яку виробляють АЕС і швидка відмова від атомної енергетики призведе до економічного занепаду.

 23

 Батько класичної механіки (І. Ньютон)

   Презентація до 375-річчя від дня народження Ісаака Ньютона –англійського фізика і математика, творця теоретичних основ механіки й астрономії. Про видатного генія в історії людства, нові області «нескінченного» таланту та цікаві факти із життя І. Ньютона.

 23

 Бібліографічний опис: структура та загальні вимоги до складання

 24

 Бібліографічне посилання: загальні положення та правила складання

 25

 Вінничина: Terra incognita

   До 85-річчя заснування Вінницької області.

25

В. І. Вознюк – легендарний ракетник «Шлях у космос починали українці»

   Презентація ознайомить з віхами життєвого шляху Василя Івановича Вознюка – засновника першого ракетного випробувального полігону Капустин Яр», виконана в рамках краєзнавчого проекту університетської бібліотеки.

 26

Григорій Артинов – громадянин та митець

   Презентація до 155-річчя від дня народження архітектора Г. Г. Артинова. Немає в Вінниці жодної людини, яка, принаймі, хоча б один раз, не чула призвіще Артинов. Призвіще це звичне для нашого вуха, як: Пирогов, Коцюбинський, Руданський, Стус. Ми вважаємо за свого, цього вінницького-ніжинського грека.

 27

 Г. І. Будкер – академік, фізик-ядерник «Незвичайне повинно викликати інтерес» 

   Висвітлено основні віхи життя та діяльності відомого фізика-ядерника, академіка АН СРСР, засновника Інституту ядерної фізики в Новосибірську, уродженця Поділля Г. І. Будкера.

 28

 Дж. Максвелл – батько класичної електродинаміки

   Презентація допоможе оцінити вагомий внесок вченого в розвиток науки. Ознайомить з науковими працями, чудовою системою формул електродинаміки, та про великі відкриття Максвелла в області теорії кольору, електрики, термодинаміки. Презентація виконана до 185-річчя від дня народження Дж. Максвелла.

 28

 Ім’я, що на устах у світу (А. Нобель)

   До 185-річчя від дня народження Альфреда Нобеля, талановитого шведського винахідника, підприємця і мецената, що належить до числа видатних найяскравіших особистостей, чиї імена понад століття залишаються в центрі уваги світової спільноти. 

 29

 Любомир Гузар – людина епохи

   Розповідь про українського релігійного діяча, патріарха-предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Любомира Гузара. Про нього часто говорили як про людину, в присутності якої політики та олігархи замовкають. Він казав, що з життя треба сміятися, і був по-дитячому простим у спілкуванні.

 29

 Можливості Web of Science

   Web of Science Core Collection, Journal Citation Report, EndNote, ResearcherID для якісних наукових досліджень та навчання.

 30

 На допомогу науковцю

Презентація інформаційного забезпечення науки в НТБ ВНТУ.

 31

 О. К. Антонов – багатогранність таланту

   Висвітлено життя та діяльність видатного авіаконструктора О. К. Антонова.

 31

 Основи інформаційної культури

   Презентація висвітлює ключові аспекти з пошуку якісних джерел інформації.

 32

 Періодичні видання науково-технічної бібліотеки ВНТУ на 2018 рік

 33

 Репозитарій ВНТУ: переваги для кожного науковця вишу

 34

 Репозитарій ВНТУ  у світі електронних архівів «ТОП-10» університетів України (згідно Webometrics 2016)

 1

 Розстріляна молодість (Наш земляк-вінничанин Матвій Бронштейн: життя, смерть і квантова теорія гравітації)

   Розповідь про коротке та непросте життя і діяльність фізика Матвія Бронштейна. Геніальний вчений, автор перших у науковому світі робіт з квантової гравітації, працював під керівництвом Курчатова. У полі зору його інтересів були і фізика мікросвіту, і фізика всесвіту. Саме він перший зрозумів, що існують вузлові проблеми, в яких, потрібні і кванти, і гравітація.

2

Сайт НТБ ВНТУ як інформаційний ресурс забезпечення якісної освіти та науки в університеті

3

Український Ломоносов (В. Н. Каразін)

   Василь Назарович Каразін – видатний український учений, просвітитель, дослідник, людина з мисленням справжнього державного діяча. Автор близько 60 праць з різних галузей науки усе життя свято вірив, що могутнім може бути тільки народ, озброєний знаннями.

4

Універсальний геній (Г. Лейбніц)

   Універсальний геній — саме так можна назвати провідного німецького філософа, логіка, математика, фізика, мовознавця та дипломата Готфріда Вільгельма Лейбніца. В презентаціїї висвітлено життя та багатогранна діяльність вченого, його відкриття, винаходи та досягнення в науці.

5

Як отримати повні тексти статей без використання піратських платформ

6

115 років світового визнання (до річниці заснування нобелівської премії)

   Про історію заснування, традиції, цікаві факти про Нобелівську премію, а також місце України в історії Нобелівської премії.

 

Вверх