Віртуальні бесіди

 

 

собанські

Резиденції родини Собанських на Вінниччині

Бесіда, виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінниччина: історія, сьогодення, майбутнє» і входить у цикл «Вінниччина: Terra incoqnita».

Розповідь йде про маєтки панів Собанських у селах Ободівка, Верхівка та Баланівка Вінницької області.

1

Жіночі імена на мапі Вінниці. Частина ІІI

Бесіда з циклу «Імена, увічнені у вулицях Вінниці» виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінничина: історія, сьогодення, майбутнє»Героїнями ІІІ частини циклу стали відомі постаті жінок-представниць світу мистецтва. Серед таких, що потрапили на вказівники вінницьких вулиць: С. Крушельницька, М. Заньковецька, М. Литвиненко-Вольгемут та К. Цісик.

1

Українське серце співучої KACEY 

 Віртуальна бесіда до 70-річчя з дня народження легендарної української Квітки Цісик, про її таке коротке, але насичене піснею й щирою любов’ю до України життя.

2

 Архітектурні візерунки маловідомих палаців

 Чорноминський палац – маленьке історичне дежавю

 Віртуальна бесіда про історію палацу та його подальшу долю.
 Виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінниччина: історія, сьогодення майбутнє».

3

 Густав Брілінг – історик, етнограф, краєзнавець

 Віртувальна бесіда про життя та діяльність Густава Брілінга, про історію створення Вінницького краєзнавчого музею. Створена в рамках краєзнавчого проєкту «Вінниччина: історія, сьогодення, майбутнє» (Цикл «Імена, увічнені в вулицях Вінниці»).

1

 Прекрасна троянда – одна на двох

 Віртуальна бесіда до дня народження Антуана де Сент-Екзюпері, відомого французького письменника, поета і авіатора, чиї твори є унікальним свідченням льотчика і воїна, який дивився на життєві перипетії очима філософа.

1

 Жіночі імена на мапі Вінниці. Частина ІІ

 Віртуальна бесіда про життя, творчість, талант та випробовування Великих Українок, імена яких увічнені в назвах вулиць нашого міста. Серед них Олена Пчілка, Марко Вовчок, Ольга Кобилянська, Леся Українка, Аріадна Стебельська. Бесіда з циклу «Імена, увічнені у вулицях Вінниці» виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінничина: історія, сьогодення, майбутнє»

1

 Його ракетна величність

 Віртуальна бесіда до 110-річчя конструктора ракетно-космічної техніки, академіка Михайла Кузьмича Янгеля. Бесіда з циклу «Імена, увічнені у вулицях Вінниці» виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінничина: історія, сьогодення, майбутнє».

1

  Найвідоміші винаходи українців

  Добірка цікавих і корисних винаходів талановитих українців, які зробили свій внесок у розвиток техніки і технологій, медицини та зміну світу на краще загалом.

1

 Жіночі імена на мапі Вінниці. Частина І

 Віртуальна бесіда про життя, творчість, талант та випробовування Великих Українок, імена яких увічнені в назвах вулиць нашого міста. Серед них Марія Гавриш, Алла Горська, Ганна Морозова, Ляля Ратушна, Юлія Рябчинська, Зоя Ткаченко, Ліза Чайкіна. Бесіда з циклу «Імена, увічнені у вулицях Вінниці» виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінничина: історія, сьогодення, майбутнє»

1

 На фоні епохи. Натан Альтман – маестро з Вінницької Єрусалимки

Віртуальна бесіда про життя і творчість Натана Альтмана – одиного з найяскравіших представників авангардного мистецтва, майстера портрету, пейзажів, книжкової графіки, скульптури. Бесіда з циклу «Імена, увічнені у вулицях Вінниці» виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінничина: історія, сьогодення, майбутнє».

1

 Я душу пустив у душу народу…

 Віртуальна бесіда до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника. Про всі перипетії непростого життя та творчості неперевершеного майстра соціально-психологічної новели.

1

 Великий день… Великдень Перемоги…

 У віртуальній бесіді подані маловідомі факти та подробиці від перших тріумфальних маршів переможців в 1945-му до святкування Дня Перемоги.

1

 Таблиці її життя…

 Віртуальна бесіда до 150-річчя від дня народження визначного бібліотекознавця, бібліографа, заслуженого діяча науки РРФСР (1945), доктора педагогічних наук (1949) Любові Борисівни Хавкіної, нагородженої орденом «Знак Пошани» в 1945 р.

 

 1

 Рене Декарт – геній епохи бароко

 Віртуальна бесіда до 425-річчя від дня народження Рене Декарта – відомого французького філософа XVII століття, математика, фізика і механіка. 

1

 Нільс Бор – засновник квантової механіки

 Віртуальна бесіда до 135-річчя від дня народження Нільса Бора – данського фізика-теоретика, громадського діяча, одного з творців сучасної фізики.

 

 1

 Карантинна історія з детективом

 Віртуальна бесіда висвітлює тему глобальних епідемій. Як було раніше? Які хвороби «обдаровували» землян епідемією? Які методи застосовували в давні часи лікарі в боротьбі з цим лихом, чи допоможе нам досвід предків в боротьбі з сучасними хворобами?

 

 1

 Меценат Дмитро Гейден та «генерал Вперед» Родіон Малиновський

  Граф Гейден, потомок знатного дворянського роду, та безбатченко Родіон Малиновський, який завдяки своєму таланту та удачі зміг піднятися до найвищого військового щабелю. Що пов’язало долі цих двох військових розповідає віртуальна бесіда.

 1

 Жінки, які змінили світ. Портрети на тлі епохи

 Віртуальна бесіда про реальні історії героїнь, про їх наполегливу роботу, жагу до життя, драми, інтриги, уміння підлаштувати реальність під свої бажання, прагнення до розвитку та схильність до самопожертви.

 1

 Винаходи Алессандро Вольта

 Віртуальна бесіда про життя Алессандро Вольта та його винаходи.

 1

 Автомобільний світ: історія і сучасність

 Віртуальна бесіда розповідає про цікаві факти з історії виникнення автомобіля та його еволюції.

1

 Китай - Піднебесна, що вражає

 Віртуальна подорож до Китаю в рамках оголошення Президентом України 2019 р. - рік Китаю в Україні.

1

 Ігор Сікорський – витязь неба

 Віртуальна бесіда до 133-річчя від дня народження підкорювача неба Ігоря Сікорського, великого авіаконструктора, піонера авіабудування і творцю вертольотів.

 1

 Архітектурні візерунки древніх П’ятничан і не тільки...

 Віртуальна бесіда висвітлює багато фактів і легенд, пов’язаних з П’ятничанами – одним із мальовничих куточків Вінниці.

 1

 Буде шлях вам сонячний і світлий

 Віртуальна бесіда до 1035-річчя від дня народження Преподобного АНТОНІЯ ПЕЧЕРСЬКОГО.

 1

 Зельман Абрахам Ваксман – благодійник людства

 Віртуальна бесіда до 130-річчя від дня народження Зельмана Абрахама Ваксмана, американського біохіміка, лауреата Нобелівської премії з фізіології й медицини, виходця з України. Бесіда з циклу «Ім’ям своїм прославили Україну» виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінничина: історія, сьогодення, майбутнє»

 

 1

 Поляк за походженням, українець за духом

 Віртуальна бесіда до 155-річчя від дня народження В. В. Городецького - відомого архітектора, підприємця, мецената чиє ім'я назавжди записане в золоту книгу української архітектури кінця XIX – початку XX століття. Бесіда з циклу «Ім’ям своїм прославили Україну» виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінничина: історія, сьогодення, майбутнє».

 1

 У світі все починається з мами

 До відзначення Дня матері в Україні.

 1

 7 чудес Вінниччини

 Про визначні пам'ятки Вінницької області. Бесіда з циклу «Вінниччина: Terra incognita» виконана в рамках краєзнавчого проєкту «Вінничина: історія, сьогодення, майбутнє».

 1

 Через терни — до зірок. Забутий геній

 Віртуальна бесіда до 120-річчя від дня народження Ю. Кондратюка. Про різні версії його загибелі, про обставини зміни прізвища, ким і де він працював, за що був осуджений та ін.


 1

 Філософи світової слави і трагічної долі

 Віртуальна бесіда про життя і творчість Флоренського Павла Олександровича та Ільїна Івана Олександровича.

 

 Цикл віртуальних бесід «Жінка в долі чоловіка»

1

 Душа «С прекрасным назначеньем» 

 Про життя Варвари Рєпніної та її роль в житті великого поета Т. Шевченка. Бесіда з циклу «Жінка в долі чоловіка».

1

 «...Я нікому не дозволю відібрати у мене моє щастя»

 Про велику таємницю Михайла Коцюбинського, на розкриття якої наклала заборону не лише тодішня влада, а й його молодша донька Ірина: про стосунки її батька з Олександрою Аплаксіною. Бесіда з циклу «Жінка в долі чоловіка».

1

 Роман в листах

 Про історію кохання Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської. Бесіда з циклу «Жінка в долі чоловіка».

 

Цикл віртуальних бесід «Їхні шляхи пролягли через Україну»

1

 Душу пензлем малював

 Про життя і творчість Василя Андрійовича Тропініна. Бесіда з циклу «Їхні шляхи пролягли через Україну».

1

 Геній містики

 Віртуальна бесіда про непросте життя Михайла Булгакова та з нагоди 130-річчя з дня народження. Бесіда з циклу «Їхні шляхи пролягли через Україну».

 

Цикл віртуальних бесід «Історія одного портрета» 

1

 «…Але красу її Боровиковський врятував»

 Віртуальна бесіда про життя і творчість Володимира Боровиковського та найпоетичніше творіння з усіх його робіт – портрет Марії Іванівни Лопухіної. З циклу «Історія одного портрета».

 


Вверх