Патенти, стандарти


Державна система правової охорони інтелектуальної власності

Цифрова патентна бібліотека 

Державні та галузеві будівельні норми України, каталог будівельних норм та нормативних документів національного рівня та інші нормативні документи в галузі будівництва

ДП «УкрНДНЦ» – Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», воно ж UAS «Українське агентство зі стандартизації» - виконує функції національного органу стандартизації України.

НІЦ «ЛЕОНОРМ» – один з лідерів  у забезпеченні актуальною інформацією в сфері технічного регулювання. Науково-інформаційний центр "ЛЕОНОРМ" є агентом з розповсюдження офіційних копій нормативних документів (НД), що діють на території України

 

FreePatentsOnline – одна з  найпотужніших патентних пошукових систем у відкритому доступі, яка надає доступ до американських, європейських та японських патентів та непатентної наукової літератури.

US Patent and Trademark Office. Official Gazette – офіційний бюлетень Бюро Патентів і Торгових марок США (з 1964 - по теперішній час, безкоштовний пошук і перегляд). Офіційний бюлетень публікується щовівторка для подання патентів, які будуть опубліковані, і торгівельних марок, які будуть зареєстровані.

GB and European patents – сайт належить Патентному Бюро Великобританії. Безкоштовний пошук і перегляд рефератів з 1996 року по сьогодення. Містить бібліографічні дані та малюнки патентів Великобританії, опубліковані Патенти Бюро Великобританії з 5 червня 1996. База даних також містить європейські патенти, світові патенти (база даних PCT), японські патенти і патенти інших країн. Перегляд малюнків можливий тільки з використанням Adobe Acrobat 3.x.

IBM Patent Search – (можливість безкоштовного пошуку та перегляду титульної сторінки). Підтримується IBM – Business Machines CorporationМістить патенти США з 1971 і неповні дані по патентам попередніх років, патенти Європейського Патентного Бюро (EPO) з 1979 і патенти PCT (Patent Cooperation Treaty) з 1997. На цьому сайті доступні титульні сторінки та заявки.

STO's Internet Patent Search System – база даних підтримується системою Source Translation & Optimization (STO), яка може бути використана для пошуку по базах даних патентів і торгових марок США усіх років з використанням класифікаційних класів USPTO або за номером патенту. Можливий перегляд рефератів патентів, опублікованих у період 1981-1989.

INPADOC – cвітовий покажчик патентів World Patent Index охоплює дані про патентні документи США, Німеччини та ін. країн, дозволяє здійснювати пошук патентів будь-якої галузі знань і промисловості.

State Intellectual Property Office – (SIPO) – пошуковий інструмент від Державного відомства інтелектуальної власності Китайської Народної Республіки.

DPMApublikation – сервер Публикації Німецького Офісу Патентованої і Торгової Марки в Інтернеті.

DPINFO – реєстр Німецького Офісу Патентованої і Торгової Марки.

CIPO – Канадський Офіс Інтелектуальної  Власності.

Europe's Network Patent Databases – безкоштовний пошук і повні тексти, сайт Європейського Патентного Бюро. Містить повні тексти європейських патентів з жовтня 1997 і національні патенти європейських країн, світові патенти, опубліковані Всесвітньою Організацією Інтелектуальної Власності (WIPO) з листопада 1997, японські патенти з 1980, а також додатки патентів, опубліковані в понад 50 країнах світу. Сайт підтримується Європейським Патентним Бюро.

 

Європейське патентне відомство (ЄПВ)

ESPACENET (https://worldwide.espacenet.com/patent/search) – інформаційний ресурс Європейського патентного відомства надає безоплатний доступ до інформації про винаходи та технічні розробки з 1782 року до сьогодні та містить дані про понад 140 мільйонів патентних документів з усього світу. Бази даних ЄПВ оновлюються щодня. Дані додаються до бази даних одразу після їх отримання від національних патентних відомств. Espacenet доступний як для експертів, так і для новачків. Є кілька варіантів пошуку: Розумний пошук поєднує кілька функцій в одному, простому у використанні полі пошуку. Просто введіть свої терміни, і пошукова система спробує «вгадати», що ви маєте на увазі. Таким чином, ви можете зосередитися на звуженні результатів пошуку та усунути неоднозначність, якщо необхідно, ввівши додаткові терміни. Розумний пошук також розуміє мову контекстних запитів (CQL). Розширений пошук є найкращим варіантом, якщо ви хочете вести пошук в бібліографічних даних і рефераті і комбінувати різні терміни пошуку. Пошук за класифікацією є правильним варіантом, якщо ви зацікавлені в пошуку всіх патентних публікацій у певній технічній галузі, який використовують здебільшого професіонали. Звикання до нього може зайняти деякий час, але, зазвичай, воно варте зусиль.

 

Європейський патентний реєстр (https://register.epo.org/regviewer) – найповніше та сучасне джерело загальнодоступної процедурної інформації стосовно заявок на європейський патент на кожному етапі процесу видачі.

 

Європейський сервер публікацій (https://www.epo.org/searchingfor-patents/technical/publication-server.html) – є юридично визнаним авторитетним джерелом патентних заявок і патентних специфікацій, опублікованих ЄПВ, оновлюється щотижня та надає безкоштовний онлайн-доступ до всіх європейських патентних документів.

За допомогою Європейського сервера публікацій можна:

• переглянути всі публікації європейських патентних заявок (документи A) та описи виданих європейських патентів (документи B) з 1978 року по теперішній час;

• перекладати документи одним натисканням кнопки;

• завантажувати окремі документи у закодованому форматі PDF/A.

 

Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОВ)

PatentScope (https://patentscope.wipo.int/search/en/search.jsf) – база даних Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), яка містить дані понад 50 національних та регіональних фондів, близько 80 мільйонів патентних документів з усього світу. Оновлення бази даних відбувається щотижня. База даних має систему багатомовного повнотекстового інформаційного пошуку, система здатна розпізнавати однокореневі слова на більшості мов, що підтримуються. Результати пошуку можна сортувати за релевантністю або за датою публікації/подання заявки. Також можливий пошук за хімічною структурою (за точною хімічною формулою + за рівнями формули).

 

З 2020 року ВОІВ поповнила свій набір онлайн-сервісів платформою WIPO INSPIRE (Індекс спеціалізованих звітів про патентну інформацію) (https://inspire.wipo.int/wipo-inspire), що забезпечує безкоштовний доступ до глобального і структурованого огляду патентних баз даних. WIPO INSPIRE служить універсальним джерелом інформації про комерційні/національні/регіональні патентні бази даних. Інтернетплатформа надає патентним відомствам, винахідникам, дослідникам та підприємцям безкоштовний доступ до комплексних, неупереджених та структурованих звітів про особливості та охоплення патентних баз даних та пошукових систем. Цей сервіс дозволяє обрати базу даних, що найбільше відповідає умовам пошуку як комерційну, так і безкоштовну, містить ряд ефективних і простих у використанні функцій. Зокрема, є можливість порівняння функцій декількох патентних баз, доступ до інтерактивної карти, за допомогою якої користувачі можуть за лічені секунди зрозуміти, які патентні бази охоплюють ту чи іншу юрисдикцію. На платформі доступні: інформація щодо звітів ВОІВ про патентний ландшафт (PLR); патентна аналітика з відкритим вихідним кодом; угоди про трансфер технологій; управління передачею технологій тощо. Щоб скористатися додатковими функціями та послугами сервісу, на сайті ВОІВ передбачено вхід за допомогою облікового запису.

 

Pat-INFORMED (https://www.wipo.int/patinformed/) – пошукова система та база даних з відкритим доступом, що надає інформацію про ключові патенти на ліки. Наразі Pat-INFORMED містить інформацію про понад 14 000 індивідуальних патентів на 600 сімейств патентів і 160 окремих продуктів. Обсяг бази даних охоплює ліки в шести терапевтичних областях (ВІЛ/СНІД, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, гепатит С, онкологія, захворювання органів дихання), а також низку інших запатентованих продуктів, що належать до Списку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я.


Відомство США з патентів та торговельних марок (USPTO) (США)

Сайт Відомства США з патентів та торговельних марок (https://patft.uspto.gov/) містить дві автономні бази даних: USPTO Patent Full-Text and Image Database (PatFT) - це повнотекстова база даних, що містить тексти патентів виданих з 1976 року дотепер, і PDF-зображення для всіх патентів з 1790 року дотепер. USPTO Patent Application Full-Text and Image Database (AppFT) - база даних патентних заявок. Кожна з цих баз даних має власну пошукову систему. На головній сторінці сайту розміщено дві групи гіперзв'язків до пошукових бланків: Quick Search – для найпростіших завдань. Advanced Search – для завдань будь-якого ступеня складності. Number Search - тільки для пошуку патенту (патентної заявки) за його реєстраційним номером. Прийоми пошукової роботи однакові в обох базах даних.

 

Google Patents (https://patents.google.com/) – це безкоштовна платформа від Google, де можна шукати патенти та патентні заявки з усього світу. Google Patents надана Відомством США з патентів та торговельних марок (USPTO), індексує понад 87 мільйонів патентів і патентних заявок повним текстом від 17 патентних відомств, наразі включає документи, що подаються до USPTO, EPO та WIPO. Розширений пошук дозволяє здійснювати пошук по таких критеріях як автор, назва, номер патенту, дата. Пошукова система використовує спеціальну технологію розпізнавання тексту на фотографіях, яка дозволяє здійснювати пошук навіть по тексту на відсканованих патентах.

 

Глобальне досьє (https://globaldossier.uspto.gov/#/) – це набір бізнес-послуг, що розробляються відомствами IP5 (USPTO, EPO, JPO, KIPO та SIPO). Вони надають зацікавленим користувачам інтелектуальної власності безкоштовний, безпечний і єдиний доступ до інформаційного досьє всіх заявок, що охоплюються сімействами та подаються до патентних відомств, які беруть участь в цьому проєкті. За допомогою Глобального досьє можна: · отримати безкоштовний доступ у режимі реального часу до інформації про патентні заявки з відомств-учасників в одному місці; · здійснити машинний переклад іноземних патентних документів. Список цитувань – бета-версія «Citation List» (Список цитувань) від Глобального досьє USPTO, містить більш вичерпний перелік відповідних цитат, доступних у пов’язаних заявках, які мають спільні заяви на пріоритет.


Cambia
(Австралія)

The Lens (https://www.lens.org/lens/search/patent/structured) – онлайн сервіс патентного пошуку, створений незалежною некомерційною організацією Cambia, дозволяє вести пошук патентів із США, Європи, Австралії та ВОІВ. Це база даних патентів і наукової літератури, яка бере бібліометричні дані з інших баз даних (таких як PubMed і Crossref) і поєднує їх в один дедуплікований, з уніфікованим синтаксисом пошуку. The Lens – база даних із понад 225 мільйонами наукових праць, 127 мільйонами глобальних патентних записів і понад 370 мільйонами біологічних послідовностей.

 

 

Вверх