Нова виставка. О.С. Попов – винахідник радіо (до 160-річчя від дня народження)
Геніальні ідеї приходять тим,
хто заслужив їх наполегливою працею.
В. І. Вернадський
Радіо відносять до найвидатніших винаходів кінця ХІХ — початку ХХ століття. З його появою утворилась нова галузь техніки, яка має велике практичне значення для різних сфер людської діяльності.
Олександр Степанович Попов являється піонером в напрямку радіотехніки і зв'язку, людиною, яка першою розв'язала задачу бездротової передачі радіосигналів.
Ще в 1889 році він висловив припущення про можливість електромагнітної передачі сигналів на відстань, а вже в 1895 році створив свій перший радіоприймач, який продемонстрував 7 травня 1895 року на засіданні Російського фізико-хімічного суспільства. Згодом, в 1896 році, Попов випробував приймальну радіостанцію, передавши на відстань 250 метрів перші слова. На маневрах Чорноморського флоту в 1899 році вчений установив радіозв'язок на відстані понад 20 км. На початку 1900 року радіозв'язок був успішно використаний під час рятувальних операцій у Фінській затоці. За участю О. С. Попова почалося впровадження радіозв'язку на флоті та в армії.
В цьому році відзначається ювілей Олександра Степановича Попова — 160 років з дня народження. Великому винахіднику радіо присвячена нова книжкова виставка «О.С. Попов – винахідник радіо», яку оформлено в читальному залі старших курсів (ГНК, к 603).
Запрошуємо до перегляду