25-31 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ МІЖНАРОДНИЙ ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ
Шановні науковці та студенти ВНТУ!
25–31 жовтня 2021 року увесь світ відзначатиме Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, який проходитиме під гаслом «Це важливо – як ми відкриваємо знання: справедлива участь». Його метою є об'єднання знань та мобілізація громадянського суспільства задля забезпечення вільного та рівного доступу до освітніх ресурсів і результатів наукових досліджень між дослідниками з розвинених країн та країн, що розвиваються. Особливої ваги це питання набуває в умовах пандемії та закритих кордонів між країнами, що актуалізує суспільну потребу в відкритій науці.
ВНТУ з ініціативи науково-технічної бібліотеки вкотре приєднується до участі у Міжнародному Тижні Відкритого Доступу. Запрошуємо наукову спільноту університету долучатися до відзначення Міжнародного Тижня Відкритого Доступу.
Заплановані наступні заходи з дотриманням карантинних норм та обмежень:
- Тренінги із самоархівування, швидкої публікації праць в репозитарії за допомогою системи підтримки навчального процесу JetIQ та консультації з приводу інформаційної підтримки наукових досліджень за вільним графіком. Очікуємо на вас: 10.00 -17.00, кімн. 304(ГНК).
- Консультації про використання ресурсів відкритого та тестового доступу у НТБ ВНТУ, кімн. 303, 304 (ГНК).
- Консультації про використання наукометричних баз даних Scopus та Web of Science, ознайомлення користувачів з офіційними мультимедійними навчальними посібниками по роботи зі Scopus, кімн. 304 (ГНК).
- Консультації про використання електроннийх ресурсів баз даних ScienceDirect, SpringerLink, BenthamScience.
- Проведення «Дня аспіранта у бібліотеці». Тема «Бібліотека на допомогу інформаційній підтримці наукових досліджень. Університет і Відкритий доступ до наукових досліджень. Дотримання академічних чеснот».
- Створення та редагування сторінок провідних науковців університету у Вікіпедії з посиланнями на наукові роботи, що знаходяться у відкритому доступі.
- Участь у заході Антишколи університетських бібліотекарів. Тема «Авторське право та відкриті ліцензії Creative Commons». Паралельно захід буде транслюватися у Facebook на сторінці Українська бібліотечна асоціація 28 жовтня 2021 11:00–13:00
- Перегляд вебінара від компанії Clarivate з онлайн трансляцією у YouTube 27 жовтня 2021 14:00–16:30
Тези:
Відкрита наука у час пандемії
Відкритий доступ: видимість, обертаність, читаність, цитованість, авторитетність
Проєкт OPTIMA: відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи
Моніторинг досліджень науковця і установи у веб-просторі
Відкритий доступ та відкрита наука: куди йдемо
Відкрита наука України крізь призму Web of Science
Перегляд онлайнової лекції до Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2021. Тема «Критична медіаграмотність у формуванні інформаційної стійкості» з трансляцією на сторінці Української бібліотечної асоціації у Facebook 27 жовтня 2021 11:00–12:30
Шановні науковці та студенти ВНТУ!
Долучайтеся до руху Відкритого Доступу – реєструйтеся та приймайте участь у дискусіях на тему відкритого доступу в Україні та у світі на сторінці ТИЖНЯ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ
http://www.openaccessweek.org/ Група Open Access Ukraine
http://www.openaccessweek.org/group/openaccessukraine
З нагоди Тижня Відкритого Доступу–2021 пропонуємо ознайомитися з матеріалами про відкритий доступ до науки та напрацюваннями НТБ ВНТУ
Відкритий доступ до науки. Досвід Науково-технічної бібліотеки ВНТУ
Відкритий доступ до науки: від історії до сьогодення
Сектор з підтримки наукових досліджень в університеті
ТОП-10 документів IR VNTU за переглядами
Репозитарій ВНТУ: переваги для кожного науковця вишу
Репозитарій ВНТУ у світі електронний архівів «ТОП-10» університетів України
Академічна доброчесність: мотивація, законодавча база, проекти (на допомогу дипломнику)
Академічне письмо: як писати доброчесно
Сучасні інформаційні сервіси бібліотек закладів вищої освіти: вікі-технології