Хімія

 

Глинка, Н. Л.
Общая химия : Учебное пособие для вузов( под ред. Ермакова А.И.)- М. : Интеграл - Пресс, 2002. - 728 с.
Учебное пособие предназначено для студентов нехимических специальностей высших учебных заведений. Учебник состоит из четырех частей, в которых излагаются теоретические основы химии, дается введение в химию элементов, описываются главные свойства химических элементов, приводятся отдельные разделы прикладной химии.
Гордієнко, О.А., Євсєєва, М.В., Звуздецька, Н.С.
Аналітична хімія. Частина 1. Якісний аналіз. Лабораторний практикум. - Вінниця : ВНТУ, 2008. - 112 с.
Автори ВНТУ
В лабораторному практикумі розглянуті хімічні методи розділення та виявлення йонів. Викладена методика виконання лабораторних робіт, наведені контрольні завдання з теоретичних основ аналітичної хімії та якісного аналізу. Практикум розроблений у відповідності з програмою дисципліни “Аналітична хімія природного середовища”.
Євсєєва, М.В., Гордієнко, О.А., Звуздецька, Н.С.
Хімія неметалів. Лабораторний практикум. Навчальний посібник – Вінниця : ВДТУ, 2003. -73 с.
Автори ВНТУ
В посібнику розглянуті теоретичні основи хімії неметалів, показано вплив неметалів та їх сполук на живі організми та стан довкілля. Викладена методика виконання лабораторних дослідів та завдання для самостійної роботи і перевірки знань студентів. Практикум розроблений у відповідності з програмою дисципліни “Хімія”.

Загальна та неорганічна хімія : Практикум (Слободяник М.С., Улько Н.В., Бойко К.М., Самойленко В.М.) - К. : Либідь, 2004. - 336 с.
Посібник містить опис лабораторних робіт практикуму із загальної та неорганічної хімії. Досліди з хімії елементів та їх найважливіших сполук наведено в порядку зростання складності. До практикуму з неорганічної хімії вперше внесено низку інструментальних робіт (визначення окремого порядку та константи швидкості реакцій, коефіцієнта розподілу, спектрофотометричне визначення складу комплексів та інше).

Для студентів хімічних та нехімічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

Загальна та неорганічна хімія : Підручник для студ. вищ. навч. закладів: У 2-х ч. - Ч. 1 (Степаненко О.М., Рейтер Л.Г., Левадовських В.М., Іванов С.В.) - К. : Пед. пресса, 2002. - 520 с. : іл.
Ця книжка є першою частиною підручника із загальної та неорганічної хімії. У першій частині викладено сучасні уявлення про будову атомів, молекул, твердих тіл і рідин, а також природу хімічного зв'язку (метод молекулярних орбіталей, метод валентних зв'язків, зонна теорія кристалів). Розглянуто основи термодинаміки і кінетики хімічних реакцій, а також теорії розчинів електролітичної дисоціації та окисно-відновних процесів.
Для студентів вищих навчальних закладів.

Загальна та неорганічна хімія : Підручник для студ. вищ. навч. закладів: У 2-х ч. - Ч. 2 (Степаненко О.М., Рейтер Л.Г., Левадовських В.М., Іванов С.В.) - К. : Пед. пресса, 2000. - 784 с. : іл.
Ця книжка є другою частиною підручника із загальної та неорганічної хімії.У другій частині дано класифікацію неорганічних сполук, загальну характеристику та описано властивості s-, p-, d- та f-елементів за групами періодичної системи елементів Д.І.Менделєєва. Приділено увагу проблемам забруднення довкіллянеорганічними речовинами.

Для студентів вищих навчальних закладів.

Загальна хімія : Підручник (Григор'єва В.В., Самійленко В.М., Сич А.М., Голуб О.А., за ред. Голуба О.А.) - К. : Вища шк., 2009. - 471 с. : іл.
Висвітлено необхідні уявлення та закономірності з курсу загальної і неорганічної хімії в сучасній інтерпретації. Подано фактичний матеріал з хімії елементів та біологічні властивості елементів і їх сполук. Уточнено розміри атомів і йонів. Наведено дані з геохімії твердого тіла. Використано сучасну українську номенклатуру неорганічних сполук, яка максимально наближена до Міжнародної номенклатури IUPAC.

Для студентів нехімічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

 Кириченко, В. І.
Загальна хімія : Навч. посіб. - К. : Вища шк., 2005. - 639 с. : іл.
Висвітлено основи методики і технології навчання загальної хімії за модульно побудованою програмою, яка відображує фундаментальні вчення хімії: про будову речовини і тіла (на атомарному, молекулярному і надмолекулярному рівнях); періодичність у системі хімії елементів та їхніх сполук; енергетику і кінетику хімічних реакцій, систематику нерганічних сполук, властивості розчинів і закономірності йонообмінних і окисно-відновних взаємодій. Розглянуто основи електрохімічних процесів, хімії елементів та їхніх сполук, органічної хімії і полімерів.

Для студентів інженерно-технічних спеціальностей вищих навчальних закладів, може бути корисним абітурієнтам.
Загальна хімія : Збірник задач та прикладів. Для студентів всіх технічних спеціальностей вищих навчальних закладів. (Копецький В.П.) - В., ВДТУ, 1998. - 132 с.
Автор ВНТУ
Приклади розв'язування задач та умови задач розроблені у відповідності з програмою до дисципліни “Хімія та хімічні основи екології”. Вони призначені для поглибленого вивчення хімічних основ технічних процесів в основному виробництві та в системах очищення стоків і газових викидів у різних технічних галузях.
Корчинський, Г.А.
Хімія: Підручник - Вінниця : Поділля-2000, 2002. - 525 с.
Автор ВНТУ
Важливе місце у підручнику відведено квантово-механічним даним про будову речовини. Розглядаються будова, властивості та застосування рідинних кристалів. У даному підручнику викладено процеси та явища, які мають теоретичні, практичні значення для сучасного виробництва, наприклад: процеси електрохімії, утворення епітаксиальних плівок, закони діючих мас, хімічних реакцій і напівпровідників. Хімія елементів розглядається у плані конструктивних матеріалів. Цьому присвячено розділи метали, напівпровідники. Властивості органічних сполук, полімерів пояснюються на основі теорії хімічного зв'язку. У підручнику широко використана номенклатура IUPAC.
Неділько, С.А., Попель, П.П.
Загальна й неорганічна хімія : задачі та вправи : Навч. посібник - К. : Либідь, 2001. - 400 с.
Посібник містить задачі, вправи й запитання з усіх розділів загальної та неорганічної хімії, до кожного з них подано короткі теоретичні відомості та приклади розв'язання типових задач і вправ. Така структура збірника допомагає студентам краще засвоїти природу тих чи інших фізико-хімічних явищ, знайти пояснення залежності властивостей неорганічних сполук від їх складу та будови, творчо розвивати ініціативу та логічне мислення.

Може бути використаний студентами нехімічних спеціальностей.
  Петрук, В. Г. 
Хімія та основи матеріалознавства. Курс лекцій - Вінниця : ВНТУ, 2006. - 145 с.
Автор ВНТУ
В курсі лекцій подані основні поняття та закони хімії, квантова теорія атомів та хімічний зв'язок, термодинаміка та кінетика хімічних процесів, фізична хімія розчинів електролітів та неелектролітів, електрохімія, хімія металів, напівпровідників, кристалів та діелектриків, а також основи органічної хімії.

Розрахована на студентів всіх спеціальностей ВНЗ.
  Ранський, А.П. 
Органічна хімія і екологія : В 2-х частинах. Частина 1. Теоретичні основи органічної хімії. Аліфатичні вуглеводні : Навчальний посібник - Вінниця : ВНТУ, 2012. - 120 с. 
Автор ВНТУ
Навчальний посібник містить теоретичні основи будови та реакційної здатності органічних сполук.

Розглянуті методи добування, будова, фізичні і хімічні властивості аліфатичних вуглеводнів. Екологічні питання органічної хімії охоплюють аналіз сучасного хімічного комплексу України, способи знешкодження деяких високотоксичних органічних сполук.
 

Ранський, А. П. 

Органічна хімія і екологія : В 2-х частинах. Частина 2. Ароматичні вуглеводні. Функціональні похідні : Навчальний посібник - Вінниця: ВНТУ, 2012. - 127 с.

Автор ВНТУ
Навчальний посібник містить методи добування, будову, фізичні і хімічні властивості ароматичних вуглеводнів та функціональних аліфатичних і ароматичних похідних. Екологічні питання органічної хімії охоплюють аналіз сучасного хімічного комплексу України, способи  знешкодження деяких високотоксичних органічних сполук, а також характеристику альтернативних (відновлювальних) джерел енергії.

 

Ранський, А.П. 

Органічна хімія. Теорія та практикум : навчальний посібник (Ранський А. П., Євсєєва М.В., Гордієнко О.А.; під ред. Ранського А.П.) - Вінниця : ВНТУ, 2011 - 210 с.
Автори ВНТУ
В практикумі викладено правила роботи і техніки безпеки в хімічній лабораторії. Розглянуто основніметоди вилучення та очищення органічних речовин. Наведено якісні реакції на деякі класи органічних сполук та синтези органічних сполук, які згруповано  за типами реакцій.

На прикладі діючих речовин, непридатних до використання пестицидів, розглянуто методи вилучення та хімічного модифікування цінних речовин із вторинної технічної сировини з метою їх подальшого використання. Матеріал посібника викладено у шести розділах, кожний із яких не лише вирішує конкретну самостійну задачу, а й доповнює та допомагає вирішити більш складні завдання наступних розділів.

 

Романова, Н.В. 

Загальна та неорганічна хімія : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. - К. : Ірпінь : ВТФ “Перун”, 2007. - 480 с.
Підручник створений у відповідності до сучасних програм та навчальних планів вищих навчальних закладів. У підручнику враховані зміни хімічної науки, внесені Міжнародною спілкою теоретичної та прикладної хімії ( IUPAC ). У підручнику використано нову сучасну хімічну номенклатуру у відповідності до Державних стандартів України, що відповідає чинному правопису написання хімічних елементів і речовин.

Для студентів вищих технічних навчальних закладів.

 

Романова, Н. В. 

Загальна та неорганічна хімія. Практикум : Навч. посібник. - Київ : Либідь, 2003. - 208 с.
Практикум містить лабораторні роботи, які охоплюють основні теми курсу загальної та неорганічної хімії: хімічну термодинаміку, хімічну кінетику, електролітичну дисоціацію, окисно-відновні реакції, основні класи неорганічних сполук, характеристики елементів періодичної системи, комплексні сполуки тощо. У практикумі використано нову хімічну термінологію, затверджену держстандартом України.

 

Хімія : навчальний посібник (Ранський А. П., Євсєєва М. В., Гордієнко О. А., Звуздецька Н.С.) - Вінниця : ВНТУ, 2012. - 147 с. 

Автори ВНТУ
В навчальному посібнику викладені найважливіші поняття, закони та теоретичні положення, що становлять фундамент хімічних знань в обсязі, передбаченому навчальною програмою з “Хімії довузівської підготовки іноземних громадян для інженерно-технічних та інженерно-економічних спеціальностей.

 

Вверх