Життя, праця і любов професора І. В. Кузьміна (до 90-річчя від дня народження)

Мы, природе вторя, будем вечно

Жить в трудах своих тысячелетия,

Ненавидеть, любить и мятежить

Мгновения и столетия


И. Кузьмин

 

3 лютого 2014 р. виповнилось 90 років від дня народження Івана Васильовича Кузьміна, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України, лауреата премії Ради Міністрів України, лауреата премії Ленінського комсомолу, стипендіата Президента України, академіка і віце-президента Академії наук прикладної радіоелектроніки, президента Вінницької територіальної Малої академії наук, учасника Великої Вітчизняної війни, доктора технічних наук, професора кафедри "Комп'ютерних систем управління" Вінницького національного технічного університету. Ім'я Івана Васильовича Кузьміна занесено в Українську радянську енциклопедію (1981г., т. 5) і належить до славної когорти наукових діячів нашого університету.

У професора Кузьміна – незвичайне життя: він брав участь в унікальних проєктах запуску ракет, навчанню дельфінів спецзавданням, розробках автоматизованих систем управління, науково-дослідній й організаційній роботі найвищого рівня. Напевно, немає такої сфери буття, якої не торкнулося б велике серце Івана Васильовича: йому до снаги дістатися вплав від Гурзуфа до Партеніда або, зціпивши зуби, боротися за життя в підбитому літакові; створити величезну науково-дослідницьку школу, пробігати лижний крос на рівні майстра спорту чи спокійно, як давньоруський монах, перелистувати сторінки минулого в своїй величезній рукописній бібліотеці… Та найважливіше, що, подарувавши дорогу в майбутнє цілій плеяді науковців, збудувавши тисячі квадратних метрів бібліотек й аудиторій, досягнувши всього, про що мріяв, Іван Васильович залишається теплим і простим в спілкуванні, щирим і чуйним, працелюбним і невтомним. Навіть у свої високі літа.

І.В. Кузьміна знають багато спеціалістів різних навчальних закладів і організацій колишнього Радянського Союзу, з якими Вінницький політехнічний інститут вів господарську тематику, але всі одноголосно характеризують його, як висококваліфікованого науковця і педагога, гарного організатора, який завжди готовий допомагати іншим людям.

Окрім вроджених якостей, найважливішою умовою розвитку особистості, на думку Івана Васильовича Кузьміна, є постійна праця:

 По-спартански себя нагружаю,

На гору бегу крутую,

С каждым днем себя ускоряю,

За роботу берусь большую…

Ці слова взято із його віршів, які він пише вже давно. Саме так, а не інакше бачить він все своє незвичайне життя, сповнене оптимізму, копіткої роботи, вірності обов'язку і високих людських поривань.

До його 90-річного ювілею науково-технічна бібліотека університету підготувала біобібліографічний покажчик, до якого увійшли матеріали про наукову, педагогічну, організаторську, громадську діяльність і основні друкарські праці ученого. Крім того, в інформаційно-бібліографічному відділі (к. 303, ГНК) була оформлена персональна виставка, присвячена ювіляру, на якій всі бажаючі мали змогу ознайомитися з невеликою частиною наукових праць із величезного доробку І. В. Кузьміна, які зберігаються у фондах НТБ. Оскільки професор Кузьмін є людиною, достойної великої шани і поваги, макет цієї виставки знайшов своє відображення у віртуальній виставці, яку ми розмістили на сайті нашої бібліотеки і пропонуємо вашій увазі. 

   

ПОСІБНИКИ ТА ПІДРУЧНИКИ І. В. КУЗЬМІНА

 

СТАТТІ В НАУКОВИХ ЗБІРНИКАХ І ЖУРНАЛАХ


ФОТОРЕПОРТАЖ З ВИСТАВКИ

 

Виставку підготували:

зав. відділу навчальної літератури Суровенко Ганна Федорівна,

бібліотекар І категорії Бондар Ольга Іванівна

Вверх