11 лютого – День жінок та дівчат у науці

Жінки в науці 1


Жінки, як мінімум, рівні чоловікам,

а можливо і перевершують їх


Стівен Хокінг,

британський фізик

 

 

 

Жінки-вчені існували у кожній культурі протягом всієї історії розвитку суспільства, проте досягти певних успіхів вони могли тільки у тому середовищі, де було позитивне ставлення до наукових занять та система освіти, доступна жінкам. Саме тому Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 р. було запроваджено святкування Міжнародного Дня жінок та дівчат у науці. Як зазначено в резолюції, свято засноване «для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат».

Уперше цей день святкували 11 лютого 2016 року і наразі він перетворився на гарну традицію. Хоча серед науковців по всьому світі й досі більше чоловіків, внесок жінок неоціненний! Наука і гендерна рівність – невід’ємні елементи процесу досягнення цілей сталого розвитку. За останні роки світове співтовариство досягло значних успіхів у справі залучення жінок і дівчат у науку.

 Жінки в науці

 

«Щоб впоратися з масштабними викликами XXI століття – від зміни клімату до розвитку технологій, ми повинні спиратися на наукові дані й задіяти всі наявні ресурси, – вважає глава ЮНЕСКО Одрі Азуле. – Тому світ не повинен нехтувати інтелектуальним потенціалом та творчими здібностями тисяч жінок, які стають жертвами глибоко укорінених упереджень та стереотипів»



Українки також гучно зарекомендували себе в багатьох галузях науки: математиці, медицині, молекулярній біофізиці, психології, наноматеріалознавстві, комп’ютерній інженерії та інших.

 

Науково-технічна бібліотека вітає наших науковиць, дослідниць, аспіранток, докторанток та студенток університету з цим святом.  Висловлюємо  усім щиру повагу і вдячність за вашу натхненну працю та відданість своїй справі. Бажаємо вам оптимізму, творчого натхнення, плідної праці, нових ідей і проєктів та успіхів у їх реалізації. 

 

Свого часу на сайті НТБ було представлено віртуальну виставку «Жіночий погляд на науку», що висвітлює  діяльність жінок-вчених, які залишили свій слід у різних галузях науки.

 

Запрошуємо до перегляду!





Розміщено 10.02.2023
Вверх