Доступ до е-ресурсів на період карантину та війни
Research4Life – платформа, що надає доступ до колекцій академічних та професійних рецензованих матеріалів з питань інтелектуальної власності та науково-технічної інформації (ARDI), медицини та охорони здоров’я (Hinari), сільського господарства (AGORA), навколишнього середовища та прикладних наук (OARE), дослідження в галузі права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію тощо (GOALI).
SciVal – аналітичний ресурс компанії Elsevier, який дозволяє здійснювати аналіз та моніторинг міжнародних наукових досліджень за допомогою різних модулів: Overview (Огляд), Benchmarking (Порівняння), Collaboration (Співпраця), Reporting (Звітність).
Bentham Science Publishers є видавцем рецензованої наукової літератури та містить понад 130 журналів, більше 800 книг, баз даних переважно в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук.
Cambridge University Press – Кембриджський університет (University of Cambridge) з огляду на карантинні обмеження відкрив доступ до понад 700 підручників (textbooks) з різних напрямків.
JSTOR – академічний ресурс JSTOR відкрив значну частину своєї бази даних для широкої публіки на тлі закриття університетів у всьому світі через пандемію коронавірусу.
Project Muse – підтримує своїх користувачів у наданні тимчасового доступу до наукового вмісту перевірених наукових досліджень у галузі гуманітарних та соціальних наук.
New York Public Library E-Book Central – понад 300 000 електронних книг та аудіокниг, доступних безкоштовно - від дитячих книг до бестселерів. Для початку роботи необхідно завантажити додаток на свій пристрій.
The National Emergency Library – цифрова бібліотека художньої, навчальної та наукової літератури, що дозволяє читати книги без порушення авторського права, з допомогою Open Library system, що практично означає завантаження книги у форматі PDF чи ePub на 2 тижні, після чого цифрова копія книги автоматично повертається у бібліотеку.
Springer – глобальна видавнича компанія, що видає книги, електронні книги, і рецензовані журнали на наукову, технологічну і медичну тематику.
Annual Reviews – є некомерційним академічним видавництвом, яке друкує близько 40 серій (журналів, щорічників), які публікують великі оглядові статті про досягнення в галузі природничих та соціальних наук. Більше половини з цих журналів мають найвищий рівень цитування за Імпакт-фактором. Видавництво Annual Reviews відкрило для всіх доступ до всіх своїх журналів.
Znanium – електронно-бібліотечна система відкриває безкоштовний доступ до Основної Колекції (38000 навчальних книг, монографій, журналів, наукових публікацій) всім викладачам, студентам, науковцям.
Крім доступу до Основної колекції надається можливість безкоштовного використання сервісу Discovery, який дозволяє швидко знайти необхідну літературу, розміщену навіть на інших ресурсах в інтернеті, щоб переглянути публікацію на наявність запозичень.
JoVE – журнал візуалізованих експериментів - рецензований науковий журнал, який публікує експериментальні методи у відеоформаті. Надає весь освітній відеоконтент безкоштовно для використання в навчальних програмах Science, Technology and Medicine.
EBSCO and Harvard Business Publishing пропонують організаціям безкоштовний необмежений доступ до широкої колекції бізнес-книг Harvard Business Review. Колекція включає більше 600 електронних книг, понад 400 монографій, найновіші публікації та наукові праці, понад 150 статей від провідних представників галузі.
Coursera – технологічна компанія, що працює в галузі освіти; заснована Стенфордським університетом у квітні 2012 року. Компанія пропонує своїм користувачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу.
IEEE – міжнародна організація інженерів у галузі електротехніки, радіоелектроніки та радіоелектронної промисловості. Пропонує доступ до електронних курсів з інженерної справи і технологій через цифрову бібліотеку IEEE Xplore для університетів, зацікавлених в ресурсах для дистанційного навчання. Безкоштовний доступ до всієї своєї бібліотеки курсів електронного навчання.
Слухай – перша в Україні онлайн-бібліотека аудіо-книг, де можна знайти і прослухати твори класичної української прози і поезії.
Український інститут національної пам’яті розмістив у вільному доступі всі книги, видані під його егідою в електронному форматі.
Відкрита книга – безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури. Портал не містить реклами і розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.
AeLib – бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури. Окрім художніх творів та белетристики, тут є ще й роботи з філології, філософії та православ’я.
Поетика – поетична бібліотека українською мовою. Створена восени 1998 року, коли, за словами її засновника Романа Косаренка, у світовій павутині майже неможливо було знайти й десяток українських поезій.
Будьте з нами онлайн, щоб завжди отримувати важливу і корисну інформацію!
Бережіть себе і будьте здорові!