Видання з відкритим доступом
Перевірте журнал:
DOAJ – довідник журналів відкритого доступу. Інтерактивний онлайн-каталог, який індексує і забезпечує доступ до високоякісних, відкритих журналів, що рецензуються. Містить метадані статей цих журналів. Каталог прагне охопити усі відкриті наукові журнали, що дотримуються загальних принципів якості наукових видань, сприяти їхньому поширенню, використанню та популяризації руху Відкритого доступу. DOAJ існує за рахунок спонсорської підтримки і не залежить від жодних державних, чи приватних організацій. Будь-який відкритий рецензований журнал може бути доданий до каталогу за умови відповідності критеріям DOAJ.
Перевірте видавця:
OASPA – асоціація видавців відкритого наукового доступу. Підтримка та представлення інтересів журналу відкритого доступу і видавців книг у всьому світі з усіх наукових, технічних і наукових дисциплін.
Шукайте репозитарії по всьому світу:
OpenDOAR – каталог репозитаріїв відкритого доступу. Авторитетний довідник академічних сховищ з відкритим доступом по всьому світу. Підтримує всеосяжний список інституційних та тематичних репозитаріїв. Поглиблений підхід не заснований на автоматичному аналізі і дає список репозитаріїв, контрольований якістю.
ROAR – реєстр репозиторіїв відкритого доступу. Розміщує і надає доступ до більш ніж 3000 інституційних репозитаріїв. Створений в Університеті Саутгемптону, Великобританія і є частиною мережі EPrints.org. Можливість пошуку: за географічною ознакою, за системою, яка архівує (програмне забезпечення), за типом змісту.
SHERPA/RoMEO – база даних політики видавців щодо авторського права та само архівування. Проект SHERPA / RoMEO використовує різні кольори, щоб відрізняти політику архівування видавців. Важливо перевіряти політику видавця перед поданням паперу в сховища або відкриті джерела.